ikona telefon +420 770 121 805

AKCE

DOPRAVA ZDARMA u balíků 18-20kg v rámci ČR

Kokosový substrát

Jak pěstovat v kokosu?

Nazývají mě sice kokosovým substrátem, ale skutečným substrátem se stanu teprve až mě pěstitel obohatí o živiny a dá tím naplno vyniknout mým vlastnostem. Neobsahuji totiž v čisté podobě žádné živiny ani žádná přidaná organická nebo anorganická hnojiva. To může někdo vnímat jako nevýhodu, ale je to jednoznačná výhoda pro ty z vás, kteří si své pěstební substráty mícháte sami dle vlastních potřeb a zkušeností, nebo se zabýváte hydroponickým pěstováním. Často mě používají i jako podestýlku pro některá terarijní a domácí zvířata, což by s přidaným hnojivem dost dobře nešlo.

Před výsadbou rostlin mě pěstitelé obohacují o potřebné živiny různými způsoby, které jsou blízké jejich zahradnické filozofii. Ať už mě někdo smíchá jen s „obyčejnou“ hlínou, nebo přidá kompost, nebo si vybere z obrovské nabídky průmyslových hnojiv, vždy je výsledkem originální směs dle vlastní „zaručené“ receptury. Pro ty z vás, kteří jste příznivci pěstování bez zbytečné chemie, přidávám několik zajímavých tipů, které pomohou Vašim rostlinám ještě lépe využít mého potenciálu: přírodní hnojivo a mykorhiza.

Jako kokosový substrát mohu mít více podob – mohu mít strukturu jemnou, hrubou nebo míchanou v různých poměrech a navíc mě lisují do různých tvarů.

Jemnou strukturu (v originále coco peat, nebo coco pith) mám, pokud jsem vyroben ze slupek kokosových ořechů po oddělení kokosových vláken, která se používají k výrobě jiných produktů. Kokosovou rašelinou mě někdy nazývají proto, že stejně jako ona taky velice dobře zadržuji vodu a jsem jí vzhledově podobný.
Hrubou strukturu (v originále coco chips) mám, pokud jsem vyroben nasekáním celých kokosových slupek na hrubší kousky. Vážu vodu o něco méně, než když jsem jemný, ale o to více jsem vzdušnější.

Pokud nepotřebujete, nemusíte spotřebovat (zalévat vodou) celé mé balení najednou. V suchém stavu odlomte potřebnou část, tu použijte a můj zbytek uložte v suchu na pozdější dobu.

Pro mé přednosti jsem určitě zajímavou alternativou, o kterou se zajímá stále více pěstitelů.

Moje nabídka

kokosový substrát - cihla kokosový substrát - blok jemný kokosový substrát - blok hrubý
Jemná (coco peat) Jemný (coco peat) Hrubý (coco chips)
4,5 × 13 × 23 cm 15 × 29 × 29 cm 15 × 29 × 29 cm
650 g 5 kg 4.3 kg
6 ks v balení 1 ks v balení 1 ks v balení
Kokosová cihla - jemná: Pro výsevy rostlin, jako příměs do míchaného substrátu, jako médium pro hydroponii, nebo podestýlka terarijních a domácích zvířat. Ekonomické balení jemného substrátu pro výsevy rostlin, jako příměs do míchaného substrátu, jako médium pro hydroponii, nebo podestýlka terarijních zvířat. Pro pěstování epifytních rostlin, jako příměs do míchaného substrátu, jako drenážní vrstva v truhlících a květináčích a jako médium pro hydroponii.

Doplňující fotografie - balení

  • Kokosové disky - balení disk
  • Kokosové cihly - balení
  • Kokosové bloky - jemné
  • Kokosové bloky - hrubé